Loading...
مقالات

روکش های ساندویچ پانل

روکش هایی که برای ساندویچ پانل استفاده میشود

ساندویچ پانل ها همان گونه که از اسم آنها مشخص است، به دلیل شباهت آنها به ساندویچ ها خوراکی این نام را به خود گرفته اند.

ساندویچ پانل پوششی هستند که برای سقف و دیوار ها مورد استفاده قرار میگیرند، و دارای یک روکش است که از سه لایه تشکیل شده اند ؛

این روکش شامل دو لایه محافظ بیرونی و درونی و یک لایه در قسمت مرکز ساندویچ پانل قرار میگیرد.

معمولا جنس فوم هایی که برای ساخت ساندویچ پانل به کار می‌رود، می‌تواند از جنس پلی استایرن ، پلی یورتان ،پشم سنگ و یا پشم شیشه باشد.

فوم هایی‌که‌ در‌تولید پانل‌ها به‌کار می‌روند، از‌وزن بسیار کمی برخوردار هستند؛‌و‌تحمل فشار بسیار بالایی دارند، و در دو طرف این هسته مرکزی دو لایه روکش فلزی قرار می‌گیرد.

جنس روکش‌های ساندویچ پانل براساس سلیقه و نیاز مشتری می‌تواند متغییر باشد.جنس ورق‌ها‌ و روکش‌هایی که در اطراف ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند ورق گالوانیزه ، آلومینیوم و آلوزینک باشد.

در این مطلب قصد داریم به صورت جداگانه در مورد روکش های مورد استفاده در تولید ساندویچ پانل اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ورق گالوانیزه

ورق‌های‌گالوانیزه به ورق‌های فولادی میگویند که، با استفاده از فلز روی پوشش داده شده اند و به ورق‌های گالوانیزه تبدیل شده است.

یکی از مزیت‌های مهمی که این ورق نسبت به دیگر ورق ها دارد از فلز روی پوشش داده شده است.

این امر باعث میشود تا در صورت خراشیده شدن و تغییر شکل از لحاظ فیزیکی دچار زنگ زدگی نمیشود.

ورق های گالوانیزه دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند؛که میتوان به عنوان مثال به: عمر طولانی،قیمت پایین در مقایسه با دیگر فلزات،مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و نصب و حمل و نقل آسان اشاره نمود.

لازم به ذکر است که بدانید؛یکی از مزیت‌های مهم ورق های گالوانیزه این است که میتوان از آنها در هر نوع شرایط آب‌وهوایی استفاده نمود.

ورق های گالوانیزه به دلیل داشتن ویژگی‌های متعدد خود کاربرد‌های زیادی در تمامی زمینه‌ها دارد که میتوان به ساخت انواع تابلو‌ها،سینی کابل و یا در ساخت بدنه لوازم خانگی و آشپزخانه کاربرد فروانی دارند.

جالب توجه است که بدانید یکی دیگر از کاربرد‌های ورق‌های گالوانیزه در تولید ساندویچ پانل‌ها که برای پوشش سقف و دیوار کاربرد دارند، مورد استفاده قرار میگیرد.

جالب توجه است بدانید؛یکی از دیگر کاربرد‌های ورق‌های گالوانیزه در تولید ساندویچ پانل است که به عنوان روکش در لایه‌های بیرونی درونی برای پوشش سقف یا دیوار به کار میرود.

(درباره ساندویچ پانل گالوانیزه بیشتر بخوانید)

ورق آلومینیوم

ورق های آلومینیومی فلزی های نقره ای رنگ و بسیار سبکی هستند؛ و لازم به ذکر است که بدانید، از ورق های آلومینومی نمیتوان به صورت خالص استفاده کرد؛

زیرا در صورت خالص بودن به صورت نرم،ضعیف و شکننده در می‌آیند.

زیرا در صورتی که

فلز آلومینیوم از سنگ های معدنی بدست میاید، و بعد از آهن پرکاربرد ترین فلز در تمامی صنعت است؛ که کاربرد و اهمیت زیادی دارد، که به عنوان مثال میتوان به کاربرد این فلز در بخش بسته بندی،حمل و نقل و … اشاره کرد.

ورق های آلومینیوم به طور معمول دارای ضخامتی کمتر از 0.2 یا 0.006 میلیمتر تولید میشوند، که این ورق ها به دو صورت رول پیچ و شیت برگ تولید و در بازار عرضه میشوند.

جالب توجه است که بدانید؛ ورق های آلومینیومی دارای ویژگی های متعددی هستند، که میتوان به عنوان مثال به وزن پایین،قیمت مقرون به صرفه،شکل پذیری بالا،انعطاف پذیری بالا،مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی و سطح صاف و یکدست آن به عنوان مهمترین ویژگی های ورق های آلومینیومی اشاره نمود.

لازم به ذکر است که بدانید؛ یکی دیگر از ویژگی های مهم ورق های آلومینیومی خاصیت رسانایی حرارتی این نوع از ورق ها میباشد؛ که به خاطر وجود این خاصیت میتوان از آنها برای ساخت هیت سینک های آلومینیومی استفاده نمود.

ورق های آلومینیومی همان طور که عرض کردیم، دارای کاربرد های بسیاری است؛ که میتوان به عنوان مثال به کاربرد آنها در صنعت حمل و نقل،مخازن سخت هواپیما،صنایع نظامی،صنعت دارو سازی،صنایع ساختمانی،ریل های راه آهن،صنایه بروردتی و همینطور پلاک سازی کاربرد دارد.

جالب توجه است که بدانید؛یکی از کاربرد های مهم ورق های آلومینیومی در ساخت ساندویچ پانل میباشد؛ که در به عنوان روکش برای لایه بیرونی و درونی برای پوشش سقف و یا دیوار ها با کار میرود.

(درباره ساندویچ پانل های آلومینیومی بیشتر بدانید)

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک نوعی ورق می‌باشد، که از ترکیب آلیاژهایی شامل آلومینیوم 55%، روی 43/4% و سیلیکون6/1% به وجود می آید؛ و به دلیل وجود درصد بالای آلومینیوم در آلوزینک دارای ویژگی انعطاف پذیری و خاصیت زد خوردگی و زنگ زدگی میباشد.

لازم به ذکر است که بدانید؛ ورق های آلوزینک در تجارت با نام های دیگری اعم از Aluzink ، Galvalume و Zincalume نیز معروف است.

ورق های آلوزینک در مقایسه با دیگر ورق های فولادی از مقاومت بیشتری برخوردار هستند؛ و در صورتی که بر روی آنها خراشیدگی و یا خط و خشی به وجود بیاید، به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نخواهد شد.

ورق های آلوزینک دارای ویژگی های بسیاری است؛ که میتوان به قیمت مقرون به صرفه،قدرت انعطاف پذیری و شکل پذیری بالا آن به دلیل وجود آلومینیوم در آن،مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، قابلیت جوشکاری و رنگ آمیزی، برخورداری از 10 تا 20 سال طول عمر،وزن پایین و قابل برش و تنظیم اشاره نمود.

جالب توجه است که بدانید؛ ورق های آلوزینک علاوه بر مزیت های فراوانی که دارد، دارای معایبی نیز میباشد؛ که مهم ترین عیب ورق های آلوزیک این است، که در صورتی که در معرض مس یا سرب باشند؛ دچار خوردگی میشود.

همچنین بهتر است؛ از ورق های آلوزینک در محیط هایی که با شرایط جوی مرطوب و یا بنادر ساحلی استفاده نشود؛ چراکه در این صورت نمیتوانند عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارند و احتمال آسیب دیدگی آنها بسیار بالا میرود.

لازم به ذکر است که بدانید؛یکی دیگر از کاربرد های ورق های آلوزینک در ساخت ساندویچ پانل میباشد،که به عنوان روکش برای لایه بیرونی و درونی برای پوشش سقف و یا دیوار ها به کار میرود.

(درباره ساندویچ پانل آلوزینک بیشتر بخوانید)

روکش هایی که برای ساندویچ پانل استفاده میشود

وبسایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل یکی از بهترین سایت هایی است، که فعایلت خود را از سال 1390 در زمینه تولید،فروش و عرضه انواع ساندویچ پانل بر اساس مکان مورد نظر شما آعاز کرده است.

در این وبسایت مقالاتی مفیدی در مورد انواع ساندویچ پانل و متریالی که در آن به کار برده شده است، در اختیار کاربران عزیر قرار داده شده است؛ لذا خریداران با استفاده از این مطالب میتوانند در مورد متریالی که در ساخت ساندویچ پانل به کار رفته است؛ اطلاعات مفیدی را کسب کنند و از این طریق میتوانند خریدی مطمئن داشته باشند.

این شرکت در طی سالهای فعالیت خود با تحویل به موقع محصولات ،ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب توانسته مورد استقبال عموم زیادی از مردم واقع شود. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات ارائه شده توسط این شرکت می‌توانید؛ از طریق شماره تماس های درج شده با ما تماس حاصل فرمایید، و از کارشناسان با تجربه ما در این خصوص مشاوره رایگان دریافت نمایید.

طرح فروش  زمستانی