Loading...

ساندویچ پانل سقفی و انواع آن

ساندویچ پانل سقفی سازه ای است که به عنوان پوششی برای سقف به کار میرود و از سه لایه تشکیل شده است که شامل دو لایه محافظ بیرونی و درونی و یک لایه عایق میانی می‌باشد‌‌.
در ساندویچ پانل سقفی میتوان از پلی‌یورتان‌‌، پلی‌استایرن‌، پشم شیشه و پشم سنگ به عنوان لایه عایق میانی و از آلومینیوم‌، آلوزینک و گالوانیزه به عنوان لایه های محافظ بیرونی و درونی استفاده کرد‌.
لازم به ذکر است که بدایند ساندویچ پانل سقفی با توجه به فوم هایی که در لایه عایق و ورق هایی که در لایه های محافظ بیرونی و درونی استفاده میشود به انواع مختلفی تقسیم میشود‌.
البته ساندویچ پانل دیواری دارای دو نوع دیگر به نام سردخانه‌ای و کلین روم نیز تقسیم میشود‌.


ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی پلی یروتان به دلیل استفاده از فوم تزریق شده پلی یوتان در لایه عایق میانی آن این نام را به خود گرفته است و به دلیل اینکه این فوم در بین دو لایه ورق که به عنوان لایهای محافظ بیرونی و دورین است تزریق شده است دارای مقاومت و طول عمر طولانی تری است‌.
در ساندویچ پانل سقفی پلی یروتان از ورق‌های آلومینیوم‌، آلوزینک و گالوانیزه می‌توان به عنوان لایه‌های محافظ بیرونی و دروین استفاده کرد‌.
لازم به ذکر است که بدانید ساندویچ پانل سقفی پلی یروتان به طور معمول دارای ضخامت 4 تا 5 سانتی متر است ولی با توجه به درخواست مشتری و شرایط جوی میتواند ضخامت آن تغییر پیدا کند‌.

ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن مانند دیگر ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده است که شامل دو لایه حافظ بیرونی و درونی و یک لایه عایق میانی میباشد‌.
ساندویچ پانل پلی استایرن به دلیل داشتن فشردگی و دانسیته کمتر برای مکان هایی مانند سردخانه ها و مکان هایی که ورود یا خروج هوا حائز اهمیت است پیشنهاد نمی‌شود‌.
لازم به ذکر ست که بدانید ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن به دلیل داشتن قیمت مقرون به صرفه و ضخامت میلی متری طرفدارای زیادی دارد‌.

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ به دلیل استفاده از فوم تزریق شده پشم سنگ به عنوان لایه عایق میانی آن این نام را به خود گرفته است و مانند دیگر سانودیچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده است که شامل دو لایه عایق محافظ بیرونی و درونی و یک لایه عایق مرکزی میباشد‌.
ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ نسبت به ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن‌، عایق بسیار مقاوم تری در برابر گرما‌، سرما و رطوبت است و از ویژگی های بارز این ساندویچ پانل میتوان به عایق بودن آن در برابر حریق اشاره کرد‌.
جالب توجه است بدانید ساندویچ پانل پشم سنگ از ترکیب الیاف معدنی بدست می‌آید و ماده اولیه آن در تولید پشم سنگ‌، سنگ بالزالت جزء سنگ های آذرین است‌.

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل سقفی XPS

ساندویچ پانل سقفی

XPS به طور کلی به پلی استایرن اکسترود شده میگویند و به دلیل استفاده از این فوم در لایه عایق میانی به آن ساندویچ پانل XPS گفته میشود‌.
در این ساندویچ پانل میتوان از ورق های گالوانیزه‌، آلومینیوم و آلوزینک به عنوان لایه های محافظ بیرونی و درونی استفاده کرد‌.
فوم XPS مضاف بر اینکه عایق رطوبت ، صوت و دما می باشد به دلیل تحمل فشار مکانیکی زیاد می تواند نقش قسمتی از خود سازه را ایفا کند و این امر تاثیر زیادی در سبک سازی سازه ایجاد می کند .

ساندویچ پانل XPS

ساندویچ پانل سقفی آلومینیوم

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی آلومینیوم به دلیل استفاده از ورق آلومینیوم در لایه محافظ بیرونی و درونی آن این نام را به خود گرفته است‌.
در ساندویچ پانل آلومینیوم میتوان از تمامی فوم ها به عنوان لایه عایق مرکزی استفاده کرد ولی عموما از فوم پلی یروتان و پلی استایرن استفاده میشود‌.
ضخامت عایق میانی ساندویچ پانل سقفی به طور معمول بین 4 تا 5 سانتی متر است ولی با توجه به شرایط جوی و درخواست مشتری میتواند ضخامت آن متغییر باشد‌.

ساندویچ پانل آلومینیوم

ساندویچ پانل سقفی آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی

ورق های آلوزینک به دلیل استفاده اینکه از گالوانیزه و آلومینیوم تشکیل شده اند مزیت های آلومینیوم و گالوانیزه را با هم دارد و علاوه بر آن در برابر فشار بالای مکانیکی عایق میباشد‌.
در ساندویچ پانل سقفی آلوزینک میتوان از تمامی فوم های عایق استفاده کرد ولی به طور معمول از فوم پلی یورتان به دلیل داشتن مقاومت بیشتر در برابر ضربه نسبت به دیگر فوم ها استفاده میشود‌.

ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه به دلیل استفاده از ورق گالوانیزه در لایه محافظ بیرونی و دروین آن این نام را به خود گرفته است‌.
در ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه میتوان از پلی یورتان‌، پلی استایرن‌، پشم شیشه و پشم سنگ به عنوان لایه اعیق میانی استفاده کرد‌.
این ساندویچ پانل به طول معمول با ضحامت 4 تا 5 سانت تولید میشود ولی با توجه به شرایط جوی و درخواست مشتری میتواند ضخامت آن متغییر باشد‌.

ساندویچ پانل گالوانیزه

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سردخانه ای مانند دیگر ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده است که شامل دو لایه محافظ بیرونی و درونی و یک لایه عایق میانی میباشد‌.
ساندویچ پانل سردخانه ای به دلیل استفاده شدن آن در سردخانه ها این نام را به خود گرفته است‌.
ساندویچ پانل سردخانه ای علاوه بر کاربرد آن در سردخانه ها‌، در مکان هایی که از لحاظ ورود یا خروج هوا حائز اهمیت است نیز استفاده میشود‌.

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سقفی اتاق تمیز

ساندویچ پانل سقفی

به پانل ساندویچی سقفی که سطح آن کاملا صاف و بدون شیار باشد ساندویچ پانل سقفی اتاق تمیز یا ساندویچ پانل کلین روم می گویند .
ساختار ساندویچ پانل سقفی اتاق تمیز از دو ورق آلوزینک یا گالوانیزه رنگی و عایق پلی یورتان تزریقی دانسیته 40 می باشد.
از این ساندویچ پانل سقفی به دلیل صاف بودن سطح آن برای مکان هایی استفاده می شود.
باید عاری از هرگونه میکروب ، ویرووس ، قارچ و گرد و غبار هوا باشد .
مانند آزمایشگاه ها و بیمارستان ها , … .
زیرا بر اساس آیین نامه ساخت اتاق تمیز ایران ، ساندویچ پانل سقفی اتاق تمیز بکار رفته در کلین روم باید کاملا صاف و بدون شیار و گام باشد.

ساندویچ پانل اتاق تمیز
طرح فروش  زمستانی